بررسی راه های بهبود و درمان دردهای عضلانی و مفصلی بدون جراحی | کلینیک کایروپراکتیک دکتر شاهد صدر

بهبود و درمان دردهای عضلانی و مفصلی بدون جراحی


کایروپرکتیک علم شناخت و درمان بیومکانیسم مفاصل، به‌ویژه مفاصل ستون فقرات است. بیومکانیسم مفاصل خود به سه حیطه مربوط می‌شود: لیگامان‌ها که استخوان‌ها را به هم وصل می‌کنند، تاندون‌ها که عضلات را به استخوان‌ها وصل می‌کنند و غضروف‌ها که از ساییدگی استخوان‌ها جلوگیری می‌کنند. اختلالاتی که در محور حرکتی این اعضا مشکل ایجاد کنند اغلب شامل درمان کایروپراکتیک می‌شوند. از جمله این اختلالات می‌توان به بیرون‌زدگی یا پارگی دیسک‌های بین مهره‌ای؛ پارگی‌های مینیسک، تاندون و رباط؛ دردهای عضلانی و اسکلتی و … اشاره کرد.

 برخلاف باور عموم، علم کایروپراکتیک فقط شامل درمان‌های دستی و سنتی یا همان قولنج شکستن نمی‌شود بلکه امروزه این علم از درمان‌های پیشرفته به حساب می‌آید. با این حال هر یک از متخصصان کایروپراکتیک در کشورهای مختلف ممکن است روش‌های درمانی خاص خود را داشته باشند. درمان‌های کایروپراکتیک از پروتکل‌ها و مراحل خاصی تشکیل شده‌اند. متخصصان باید درمورد کلیه ‌این مراحل برای بیماران توضیح دهند تا حس اطمینان میان پزشک و بیمار برقرار شود. بیمار نیز باید تمامی سوالات خود را از پزشک بپرسد و از روند درمان آگاه شود.

همچنین پزشک باید به طور کامل از تاریخچه بیمار مطلع شود و تنها به تجویز دارو، آزمایش و … اکتفا نکند.  لازم به ذکر است که کایروپراکتیک از رشته‌های زیر شاخه پزشکی است. متخصصان این امر حق تشخیص و انتخاب درمان دارند اما فیزیوتراپیست‌ها از این اختیار برخوردار نیستند و فقط طبق نسخه پزشک به درمان بیمار می‌پردازند.

بررسی راه های بهبود دردهای عضلانی و مفصلی بدون جراحی | کلینیک کایروپراکتیک دکتر شاهد صدر

بهبود