ویدیوهای آموزشی

_

ویدیوهای آموزشی

_

در این بخش با انواع بیماری‌های مربوط به دستگاه اسکلتی-عضلانی و توضیحات مختصر درمورد تشخیص، نوع درد، عوامل بیماری‌ها‌، راهکارهای توانبخشی و آموزش درمان در منزل آشنا خواهید شد. کایروپراکتیک نه تنها به رفع درد و عوامل آن می‌پردازد بلکه با ارتقای سلامتی در سایر سیستم‌های بدن به بهبودی هرچه بهتر و سریع‌تر دردهای شما کمک می‌کند. هدف ما سلامتی شما است، درنتیجه توصیه می‌شود قبل از بکارگیری راهکارهای درمان در منزل، از نوع بیماری و علت درد خود آگاهی پیدا کنید و در صورت تشدید درد به پزشک معالج خود مراجعه فرمایید. توانبخشی به صبر و زمان احتیاج دارد و پس از آسیب، قدرت و دامنه حرکتی کاهش می‌یابد. گاهی اوقات بازگشت سلامتی می‌تواند کلافه‌کننده باشد اما شما می‌توانید با پشتکار و داشتن صبر و تمرکز در انجام تمرینات مطابق ویدیوهای اموزشی، هر چه زودتر به تندرستی بازگردید. برای استفاده از ویدیو های آموزشی و ورزش در خانه به نکات زیر توجه فرمایید:
  – اگر ورزش باعث افزایش درد می‌شود باید برای اعمال اصلاحات لازم در شیوه اجرای آن با پزشک مشورت کرده و یا از انجام آن حرکت خودداری کنید تا در روند بهبودی تاخیری بوجود نیاید.
  – افزایش تورم هنگام ورزش نشانه این است که بدن شما آمادگی این ورزش را ندارد و یا اینکه تکنیک را درست انجام نمی‌دهید.
  – آسیب مجدد در روند توانبخشی به سرعت بهبودی شما لطمه می‌زند. اگر دچار درد ممتد هستید، دامنه حرکتی را کوتاه کرده تا حرکت را بدون درد انجام دهید.
  – احساس کوفتگی، کسالت و یا خستگی در عضلات کاملا طبیعی است.
  – در صورت مواجهه با مشکل و یا سوال درمورد ورزش ها با پزشک خود مشورت کنید زیرا اجرای نادرست ورزش، خود می‌تواند منجر به آسیب شود.
  – ورزش‌ها را 3 تا 5 مرتبه در روز انجام دهید.
  – حرکت‌های کششی را 3 مرتبه انجام دهید و هر بار 1 دقیقه نگه دارید.
  – بعد از ورزش‌ها 15 دقیقه کمپرس داغ و 5 دقیقه کمپرس سرد با رطوبت فراموش نشود.